Giriş yap
Super Junior Üyeleri
Anket
Super Junior Biasınız Kim?

Aşağa gitmek
YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator
Mesaj Sayısı : 1428
Katkı Düzeyi : 4694
Kayıt tarihi : 13/11/10
Location : Turkey
[BILLBOARD HABERİ] Super Junior K-pop Mirası Sözyazarlığı ve 'Lo Siento' Hakkında  Konuştu DOqO03
https://www.superjuniorturkey.com/

[BILLBOARD HABERİ] Super Junior K-pop Mirası Sözyazarlığı ve 'Lo Siento' Hakkında  Konuştu Empty [BILLBOARD HABERİ] Super Junior K-pop Mirası Sözyazarlığı ve 'Lo Siento' Hakkında  Konuştu

Bir Cuma Haz. 29, 2018 4:07 pm
Super Junior K-pop Mirası Sözyazarlığı ve 'Lo Siento' Hakkında  Konuştu

[BILLBOARD HABERİ] Super Junior K-pop Mirası Sözyazarlığı ve 'Lo Siento' Hakkında  Konuştu GDoLp2

Super Junior, New Jersey Newark'ta bulunan Prudential Center'da KCON 2018 NY'de fotoğraf çekildi

2009 Yılında, o zaman 13 üyeli Koreli grup Super Junior o yılki en büyük başarı öykülerinden biri “Sorry Sorry” şarkısıyla viral haline geldi. Sonraki birkaç yıl boyunca, ekip K-pop’un en önemli sanatçılarından biri haline geldi ve dünya çapında uluslararası takip kazandı.

Dominik-Amerikalı şarkıcı Leslie Grace ve grubun Nisan ayında piyasaya sürdüğü yapım ikilisi Play-N-Skillz'i içeren Latin / K-pop işbirliği, Super Junior'ın K-pop'un yeni pazarlara yönelmesi için gerekenlere hala sahip olduğunu gösterdi: Şarkı Latin Dijital Şarkı Satışları tablosunda 13 numaraya yükseldi, Latin şarkısıyla ilişkili bir Billboard şemasında görünen ilk Kore şarkısı oldu.  Yakın zamana kadar, idol popuyla ilgili kariyerlerin on yıldan fazla sürdüğü bir sektörde SuJu, bir kez daha uluslararası alanda en etkili Koreli sanatçılardan biri olarak değerlerini yeniden bir kez daha kanıtladı.

Super Junior’ın kariyer büyümesi, K-pop’ın popülaritesinin küresel olarak artması ve azalmasıyla kronolojik olarak uyumludur: "Sorry Sorry", 2009 yılında Kore pop kültürüne uluslararasında yeni ilgi uyandıran ve Hallyu ya da Kore dalgasını ön plana çıkaran birkaç hitden biri oldu. Şimdi “Lo Siento”, daha önce hiç olmadığı kadar fazla Kore müziğinin Amerikan tablolarında göründüğü bir zamanda.

Grup Lideri Leeteuk  (Park Jungsoo) Billboard öncesi 23 Haziran'daki KCON 2018 NY performansında:  ''İlk çıkış yaptığımız zamanda 'K-pop' kelimesi şimdiki kadar büyük bir fenomen değildi'' dedi.  “Ama  'Sorry Sorry' ile gerçekten popüler olmaya başladığımızda, bir bütün olarak K-pop böyle büyük bir algı haline geldi. Bir grup olarak büyümeye devam etmek istiyoruz, böylece halk "K-pop" hakkında düşünürken, Super Junior "K-pop" ile çok alakalı bir ev sahibi adı haline gelir.

"Despacito"nun yükselişi, ve diğer İspanyolca şarkıların evrensel yayılışı; Super Junior'a, Super Junior Markasına ve beraberinde SM ENTERTAINMENT'a Latin-pop ilhamını vererek bu yolda ilerlemeleri gerektiğine inandırdı. Performansında Korece, İspanyolca ve İngilizce'yi barındıran "Lo Siento" , K-POP'un henüz görmüş olduğu en geniş dörtyol oldu. "Yeni bir şeyin olduğu yerde, kusursuz olmayan şeyler vardır." cümlesi LeeTeuk'ın dile getirdiği bir cümle. "Ama biz bir grup olarak yeni şeyler denedikçe, hissettikçe, büyümeye devam edip çok daha güçlü olacağız."

Grace'e göre ise, Super Junior ile doğu kıyılarındaki KCON'da "Lo Siento" performansını sergilemek, ona "Müziğin engel taşımadığını ilk elden yaşamak" fırsatını vermiş ve Grace, K-POP'un ve evrensel kitlesinin nasıl bir şey olduğuna tanık olmuş. Leslie Grace kendi konseri de varken Super Junior'ın Super Show 7 Dünya Turu kapsamındaki Latin Amerika durakları boyunca performans sergilemiş.

Konuşma sırasında Leslie ve KCON'da performans sergileyen diğer altı üyenin (HeeChul de aktifti fakat katılamadı) birbirlerinden çok şey öğrendikleri, dil engellerine rağmen ropörtaj sırasında birbirlerinin esprilerini anlayabildikleri çok açıktı.

Altılıya göre, Leslie'nin bir favori şarkısı bile varmış: geçen yılın "Play" albümünden "One More Chance" . Lee DongHae tarafından yazılan şarkı hakkında, Super Junior üyeleri Leslie'ye grup için şarkı yazmaya devam etme arzusunun arkasındaki motivasyonlardan birinin; şarkıya olan coşkuları olduğunu dile getirdi. DongHae: "Üyeler bu şarkıyı gerçekten çok sevdi, Leslie de onun favori şarkısı olduğunu söyledi, ve fanlar da şarkıdan çok zevk aldı. Bu yüzden bu durum beni daha sıkı çalışıp daha çok yazmam gerekiyormuş gibi hissettiriyor, daha da iyi şarkılar."

LeeTeuk'a göre; Super Junior sadece sektörle ilgili kalmak değil, aynı zamanda K-POP'daki yeni nesil genç K-POP yıldızları için büyümesini sürdürmeye devam etmek için kariyerlerini yeni ve orijinal yollarla ilerletmeye devam etmeyi eskilerden olarak emektar bir hareket, bir zorunluluk hissediyor. LeeTeuk: "Bizim ve şimdiki idollerin debut günlerimizden bu yana çok bir şey değişmedi. Onlara ne zaman baksak daha da iyisini denememiz gerektiğini düşünüyoruz, çünkü bu çocuklar bize bakıp 'Oh, biz de Super Junior gibi başarılı olmak istiyoruz.' diyor. Bunu sürdürmek için bir grup olarak mümkün olduğunca devam edebilmek zorundayız."

Super Junior'ın tüm üyeleri 30'larının başlarında olmalarına rağmen yakın bir zamanda yavaşlamak gibi bir planları hiç yok. LeeTeuk: "Uzun zamandır etrafta olmaktan ziyade, bir grup olarak performans sergilemeye devam etmemiz için çok daha uzun bir zamanımız olduğunu düşünüyoruz."

New Jersey, Newark'daki Prudential Center'daki ilk gecenin konserini yakından takip eden KCON 2018 NY ekibi boyunca; tipik Super Junior stilini ve coşkusunu hala sürdürürken kariyerleriyle de ilerlemeye devam etme fikri yayıldı. Super Junior'ın altı üyesi, hitlerinin ve yeni şarkılarının bir çeşnide bir araya getirildiği bir set ile, dört dörtlük yeteneklerini performans olarak yüksek enerjili tavırlarıyla tüm kitleye sergiledi.

Artık "Junior"lıklarını (küçük, kıdemsiz) hâlâ sürdürüyor olmayabilirler, ama sondaki kalabalıkça dans ederek ilham verici sözleriyle neşelendirdikleri "Miracle" performansı,  --POP'un "Hayat daha iyi olamazdı" ifadesi ile açtığı coşkulu yol-- 13 yıldır yaptıklarıyla hâlâ K-POP'un en süperstarlarından olduğunu apaçık gösteriyordu.

BILLBOARD
Çeviri: YumSica Jjang, gsa

_________________________________________________
[BILLBOARD HABERİ] Super Junior K-pop Mirası Sözyazarlığı ve 'Lo Siento' Hakkında  Konuştu Jq0Mmm
Super Junior Turkey
BLUELF TEAM ♥ Çeviri Ekibi
[BILLBOARD HABERİ] Super Junior K-pop Mirası Sözyazarlığı ve 'Lo Siento' Hakkında  Konuştu 00a0JV
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap verebilirsiniz