Giriş yap
Super Junior Üyeleri
Anket
Super Junior Biasınız Kim?

Aşağa gitmek
YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator
Mesaj Sayısı : 1414
Katkı Düzeyi : 4663
Kayıt tarihi : 13/11/10
Location : Turkey
Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) DOqO03
http://www.superjuniorturkey.com/

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) Empty Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior)

Bir Paz Kas. 05, 2017 4:26 pm
Super Junior (Korece: 슈퍼주니어)

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) ROrmmG

Super Junior Güney Koreli bir gruptur. SM Entertainment şirketinin prodüktörü Lee Soo Man tarafından 2005'te kurulmuştur. SJ ya da Suju olarak da bilinen grup en fazla üye sayısıyla çıkış yapan ilk Kpop erkek grubudur. En kalabalık haliyle 13 kişiden oluşan Super Junior, orjinalinde 12 kişiyle çıkış yapmış( Leeteuk, Heechul, Hangeng, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kibum) Kyuhyun ise gruba 23 Mayıs 2006'da eklenmiştir. Grubun fanlarına Everlasting Friend(E.L.F) denilmektedir. Anlamı:Sonsuza kadar arkaşlar (dostlar).

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) Yz6YY0

DEBUT 2000-2005

2000 yılında SM Entertaintment Beijing 101, Çin’de ilk ülke dışı seçmelerini gerçekleştirdi ve 3000 başvuru arasından Hankyung seçildi. Aynı yıl şirketin Seul yıllık seçmelerinde Leeteuk, Yesung ve Eunhyuk ekibe katıldı. Sungmin ve Donghae SM’in sponsor olduğu yarışmada 2001 birinciliğini aldıktan sonra trainee oldular. 2002’de Heechul ve Kangin Los Angeles California’da bir kast ajansı tarafından keşfedilen Kibum’la birlikte ekibe katıldı. Siwon 2003’te keşfedildikten sonra, Shindong ise 2004’te trainee oldu. Ryeowook 2004’te Chin Chin Youth Festival şarkı yarışmasını kazanarak 2005’teki çıkışlarından yalnızca 2 ay önce trainee oldu. Kyuhyun aynı yarışmada üçüncü olarak 2006 yılında çıkışlarından sonra gruba katıldı. 2005’in başlarında, Lee Soo-man, yıl sonunda çıkış yapmak üzere, tamamı erkek 12 üyeli bir grup hazırladığını duyurdu. Bu gruptan ‘’Asya’nın yıldızlar geçidi’’ olarak bahsediyordu ki çıkış öncesi üyelerin çoğu aktör, MC, model ve radio sunucuları olarak deneyim kazanmıştı. Heechul ve Kibum o dönemde çoktan aktör olarak tanınmış, üyelerin çoğu televizyon ve medyada çeşitli şekillerde yer almışlardı. Japon kız grubu Morning Musume’un rotasyonal konseptinden ilham alarak Lee, bu yeni grubun her yıl -grubu sürekli genç ve her alanda başarılı kılmak için- yeni üyelerin eklenmesiyle kadro değişikleri deneyimleyeceğini söyledi. Bu konsept K-pop marketine yeni yeni tanıtılıyordu. Bir süre grubun adının ‘’Obey the Voice for Each Rhythm’’in kısaltması olan O.V.E.R olacağı konuşuluyordu. Ancak grubun şu anki isminde karar kılındı. Üyeler şirkete genç yaşlarda katılmalarına atfedilerek ‘’juniors’’ olarak adlandırılıyorlardı. Üyelerin bir piknikte şirkete yeteneklerini sergilemesinden sonra şirket grup isimlerini Super Junior olarak tamamladı ve sonunda resmen Super Junior’ın ilk jenerasyonu Super Junior’05 oldular. Super Junior 05 çıkış öncesi performanslarını Kore kanalı Mnet’te 11 Eylül’de gerçekleştirdiler. Show’da B2K’nın’’Take It to the Floor’’ şarkısı eşliğinde hip-hop dansının çeşitli stillerini sergilediler. Hankyung, Donghae ve Eunhyuk birlikte Usher’ın Caught Up’ıyla dans ederek ayrıca bir performans daha ortaya koydular. Ancak performans 2006, 16 Mayıs’a kadar yayınlanmadı.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) KX92v9

2006-2007

Şubat 2006’da Super Junior 05 çıkış albümlerindeki ikinci promosyonel singleları Miracle için performanslar sergilemeye başladılar. Miracle Tayland’da müzik listelerinin zirvesine oturarak uluslararası marketlerden ilgi görmeye başladı. Miracle’ın promosyonları sona erdiğinde, SM Entertaintment yeni nesil Super Junior 06 için üye seçimlerine başladı. Şirket gruptan mezun olacak üyeler için bir liste dahi hazırlamıştı. Ancak şirket 2006’da 13. bir üyenin, Kyuhyun ’un eklenmesiyle değişim konseptini terk etti. Grup böylece 05 takısı olmadan Super Junior olarak bilinmeye başladı. Üyelerden Eunhyuk indirekt olarak bir varyete şovunda Kyuhyun rotasyonal konsepti bozana kadar, SHINee’nin grubun bir parçası olabileceğinin düşünüldüğünü açıkladı.

Kyuhyun’un katılımından sonra Super Junior yeni singleları ‘’U’’yu 25 Mayıs 2006’da bedava indirilmek üzere resmi internet sitelerinden yayınladılar. ’’U’’ 5 saat içerisinde 400,000 indirilmeyi geçti ve sonunda 1.7 milyon indirmeyi aşarak, sunucuların çökmesine neden oldu. Toplamda 3 şarkı içeren fiziksel single ‘’U’’ 6 Haziran’da yayınlandı ve Kore’de 81,000 kopyanın üzerinde sattı. Single Kore’de en popüler iki müzik programında art arda 5 hafta zirveye oturarak yılın en popüler şarkısı haline geldi. Yılın sonunda Güney Kore’nin en iyi 5 müzik programından 7’den fazla ödül toplamış, 21. Golden Disk Awards’ın en iyi çıkış yapan ödülünü alan 3 gruptan biri olmuştur.

2006 yılının sonlarına Kyuhyun, Ryeowook, Yesung Super Junior’ın ilk alt grubu olan Super Junior-K.R.Y’yi oluşturmuştur. Kore draması Hyena’nın OST’si olan ilk singlelarını ‘’The One I Love’’ ı, 5 Kasım 2006’da KBS kanalının müzik programı Music Bank’te seslendirdiler. Şubat 2007’de Leeteuk, Kangin, Sungmin, Eunhyuk, Heechul ve Shindong trot söyleyen alt grup Super Junior-T’yi oluşturdu. İlk singleları ‘’Rokuko’’yu 23 Şubat 2007’de yayınlayıp iki gün sonra debut performanslarını Popular Songs’da sergilediler.

Super Junior’ın ikinci resmi albümünün 2006 sonlarında yayınlanması planlanıyordu. Ancak birtakım kazalardan dolayı ‘’Don’t Don’’ Eylül 2007’ye kadar yayınlanamadı. Don’t Don ilk gününde 60.000’in üzerinde kopya satmış aylık listelerde birinciliği elde etmiştir. Bazı eleştirilere maruz kalmasına rağmen Don’t Don yıl sonuna kadar 160,000 kopyanın üzerinde daha satarak 2007’nin en çok satan ikinci albümü olmuştur. 2007 Mnet/KM Müzik Festivali’nde 2007 adaylık almış, içinde Yılın Sanatçısı da bulunmak üzere ödüllerin üçünü almıştır. Birçokları tarafından törenin en çok dikkat çekeni ilan edilmiştir. 22. Golden Disk Awards’da Bonsang ödülü dahil iki ödül daha alarak ilgi toplamıştır. (Yılın Albümü)

2008-2009

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) A1l4Eg

Super Junior’ın Hankyung, Siwon, Kyuhyun, Donghae, Ryeowook ve Super Junior-M üyeleri Henry ile Zhou Mi’yi içeren Mandopop(Çin popu) alt grubu 2008 Nisan’ında oluşturuldu. Grubun oluşturulması fanlarla grubun yönetimi arasında güçlü bir anlaşmazlığa sebep olsa da sonunda grup Super Junior’ın en başarılı alt grubu olmuştur: Hong Kong’da iki konser vererek, görünüşleriyle Çin’in variety programlarında yüksek rating oranları yakalayarak ve Çin’de en yüksek ödemeli kontratlar imzalayarak. Çinli müzik festivallerinde birçok ödül kazandılar ve ikinci kayıtları olan ‘’Super Girl’’ü yayınladıktan sonra grubu 21. Golden Melody Awards adaylığına götürecek yüksek beğeniyi topladılar. Super Junior-M’in çıkışından kısa bir süre sonra dördüncü bir alt grup oluşturuldu. Super Junior-T’nin üyeleri ve Yesung; Super Junior-Happy’yi oluşturdu. EP’(Extended Play)leri ‘’Cooking? Cooking’’i 5 Haziran 2008’de yayınladılar. Kasım 2009’da Super Junior-T Japon komedi ikilisi Moeyan ile işbirliği yaparak Japonya çıkışını gerçekleştirdi. Singleları ROCK&GO, Rokuko’nun Japonca versiyonu Oricon Daily Charts’a 19. sıradan giriş yaptı ve yalnızca üç gün sonra 2 numaraya tırmandı.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) YOQ1bE

Super Junior’ın Asya’yı kapsayan ilk turu, Super Show, 22 Şubat 2008’de Seul’den başladı. Grup Tokyo’da Nippon Budokan’da birkaç gün içinde 12,000 bilet satarak, başarılı bir iki günlük fan buluşması düzenledi. Grup etkinliği tamamlamak için, limited versiyonunda U’nun Japonca versiyonunu içeren, bir araya getirilmiş bir ‘’U/Twins’’ single’ı yayınladı. Single Japonya’nın Oricon Daily Chart’ında yayınlandığı ilk gününde 4. Numaraya yükseldi, ikinci gündeyse 4 sıra geriledi. Single Japan’s Oricon Weekly Chart’da ilk 10’a giren ilk Koreli artist olarak bir rekor kırmıştır.

Grup 3. albümleri Sorry Sorry’yi 12 Mart 2009’da yayınladı. Albüm İlk gününde 29,000’in üzerinde satarak Hanteo Charts’da birinciliğe oturan ilk albümleri oldu. Yayınlanmasından yalnızca bir ay sonra Kore’nin en çok satan 2009 yılı albümü oldu. 250,000 kopyanın üzerinde satıldı. Tayvan, Tayland, Çin, Filipinler’de (ki ülkede müzik listelerinde birinciliği elde eden ilk Kpop grubudur) en çok satan albüm oldu. Albüme adını veren ‘’Sorry Sorry’’ Kore’de birbirini takip eden 10 hafta, 10 kez birincilik kazanarak çabucak hit haline geldi. Tayvan’da 34 hafta zirvede kalarak rekor kırdılar. Hem uluslararası hem de yerel başarı kazanan Sorry Sorry halen grubun en çok satan albümüdür. Yılın albümü ödülü de içinde olmak üzere 24. Golden Disc Awards’da birçok ödüle layık görüldüler.

Sorry Sorry’nin başarısını takiben 17 Temmuz 2009’da Seul’dan başlayarak Asya’yı kapsayan 2. Turları, Super Show 2’yi düzenlediler.

2010-2011

Kritik başarılarına rağmen grup konser turları sırasında, hukuki karışıklıklar ve kadro değişikliği gibi sorunlarla karşı karşıya kalmışlardı. Kibum Super Show 2’nin reklam ve promosyonel videolarında görünmesine rağmen konserlerde yer almadı. Sonunda gruptan, oyunculuk hayalini kovalamak üzere, kalıcı ayrıldığını duyurdu. Ekim 2009’da Kangin alkollüyken içinde 3 yolcu bulunan bir taksiye çarpıp kaçmakla suçlandı. Aralık 2009’da Hankyung S.M Entertaintment’e kontratının hukuksuz, acımasız ve haklarına karşı olduğunu iddia ederek dava açtı. Gruptan ayrılarak Temmuz 2010’da 510,000 kopya satan solo albümü Geng Xin’i yayınladı. Aynı ay Kangin iki yıllık askerlik görevini tamamlamak üzere ayrılacağını duyurdu.

Yalnızca 10 üye kaldığında, Super Junior Mayıs 2010’da 4. Stüdyo albümleri Bonamana’yı yayınladı. Albüm Sorry, Sorry kadar olmasa da Kore’de 300,000’in üzerinde satışla başarıya ulaşmıştır. Bonamana aslında Micheal Jackson’ın müzik videolarının dans figürlerinin bir araya getirilmiş koreografisidir. Grup bu albümle, Tayvan’da 61 hafta liste başı olarak kendi rekorunu kırmıştır.

Albümü tanıtmak için grup 2010-2011 yıllarında Asya’yı kapsayan 3. Turları Super Show 3’ü düzenledi ve her duraklarında yok sattılar. Şubat 2011’de Super Junior bütün CGV ve Primus sinemalarında Super Show 3 3D adıyla konseri üç boyutlu olarak yayınladılar. Film listeye 6. sıradan giriş yaptı daha sonra Kore’nin en çok satan 3D filmi oldu. Japonya turundan sonra Şubat 2011’de Tower Records online satış listelerine 2. sıradan giren Super Junior Japan 'Super Show 3' Opening Commemorative Album’ü yayınladılar. Super Junior Japan Limited Special Edition-Super Show 3’ün Dvd versiyonu 2. sıradayken, Cd versiyonu da listeye 10. sıradan girdi. Albüm ayrıca 2 hafta Oricon Weekly Chart’da 3. numarada yerini korudu. Japonya’daki başarılarını takiben grup Haziran 2011’de Oricon Daily Chart’da 2. olup ayrıca ilk haftadan 59,000’in üzerinde satan Bonamana’nın Japonca versiyonunu yayınladı. Ancak SM bunu Japonya debutu olarak görmedi ve çıkışlarının daha sonra yapılacağına işaret etti.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) 8NaG1W

Super Show 3’ün ardından grup SMTown Live ’10 World Tour’da yer alarak Los Angeles, Paris, Tokyo, New York’u turladı ve SM Entertaintment sanatçılarıyla birlikte ilk kez Asya dışında konser vermiş oldu. Super Junior’ın performansları medya tarafından beğeniyle karşılandı. Ayrıca Hallyu dalgasını yaymadaki rollerine bağlı olarak, Kültür Spor ve Turizm bakanı tarafından Pop Culture Art Awards’da Kore’nin National Pop Culture Icon’u ödüllüyle onurlandırıldılar. CNN’in Talk Asia programında yer alarak popülariteleri ve müzik endüstrisi içindeki stratejileri hakkında konuştular. Grup Asya’nın ötesinde, Kuzey, Güney Amerika ve Avrupa’da üne kavuştu. Peru’da Dünya’nın En Seksi 30 Erkeği listesi bütün üyeleri içinde barındırıyordu. Slovanya ve İran dergilerine röportajlar verdiler. Brezilya’nın Hallyu Fan’ları tarafından Brezilya’yı ziyaret etmeleri en çok istenen sanatçı seçildiler. Hem Meksika televizyonu Azteca hem de İngiltere’nin BBC’si tarafından Hallyu dalgasının liderleri olarak görüldüler.

2012-2013

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) DyYLJm

2012 Haziran’ında SM Entertaintment Kangin’in grubun 6. albümü için çalışmalara katılacağını açıkladı. Albüm online olarak Temmuz 1, fiziksel olarak Temmuz 4’te yayınlandı. SM müzik videosunu 3 Temmuz’da yayınladı. Albümün yalnızca bir farklı cover içeren ‘’The Version B’’si 16 Temmuz’da yayınlandı. Ağustos’un 7’sinde Super Junior Sexy, Free & Single için SPY adında ‘’SPY’’, ‘’Outsider’’, ‘’Only U’’ (Leeteuk tarafından bestelenen) ve Haru(Donghae tarafından bestelenen) şarkılarını içeren repackage bir albüm yayınladı. Müzik videosu 13 Ağustos’ta yayınlandı.

Super Junior’un 6. albümü Avustralya, Fransa, Peru ve Japonya dahil olmak üzere birçok ülkede iTunes’da yüksek sıralamalar yakaladı. Kore Gaon Chart’a 1. sıradan giriş yaptı. Bir ay içerisinde 335,774 tane satıldı. Üç hafta üst üste liste başı olarak kaldı ve Temmuz-Ağustos aylarında 459,182 kopya sattı. Ayrıca Hanteo Chart’da bir ayda 200,000’den fazla satması üzerine 1. sıraya yerleşti. Bu yıl içerisinde o zamana kadar en çok satan grup olmuştu. Super Junior Hanteo’nun ‘’Top 5 K-pop Artist’’2012’sinde birinci sırayı kaptı ayrıca ‘’Album Award’’ ve ‘’Singer Award’’ın sahibi oldu.

Sexy, Free & Single Tayvan KKBOX KPOP listesinde birkaç hafta birincilik yakaladı ve albümün bütün şarkıları aynı listede kendine yer buldu. Şarkının 22 Ağustos’ta yayınlanan Japon versiyonu 118,920 tane satılmıştır.

Super Junior MTV Europe Music Awards’da ‘’Best Asian Act’’ kategorisine aday gösterilerek bir kere daha bütün dünyadaki popülaritesini kanıtladı. Ekim'de Style Icon Awards’da ‘’Teen Style Icon’’ ödülünü kazandı. Ayrıca yine Ekim’de 19. Korean Entertaintmen Arts Awards’da ‘’Best Artist Group Award’’a layık görüldü. Kasım 30’da ‘’Album of the Year’’, ‘’Best Global Group-male’’ ve ‘’Best Line Award’’ olmak üzere üç ödül aldıkları Mnet Music Awards’a katıldılar. Böylelikle üst üste iki yıl yılın en iyi albümü ödülüne sahip oldular. Super Show 4 3D ise International 3D Festival’inde ‘’Work of Art Award’’ ile ödüllendirildi. 15 Ocak’ta 27th Golden Disk Award’da ikisi üst üste olmak üzere 3.‘’Disk Daesang’’larını kazandılar. (2011’de ‘’Mr Simple’’)

Super Junior Şubat 2013’te dünya turları Super Show 5’in Mart 2013’de Seul’den başlayacağını duyurdular. Grup Çin, Japonya, Güney Amerika ve Avrupa’yı dolaştı.

2014-2015

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) 6yaggN

Ağustos 2014’te SM Entertaintment Leeteuk ve Heechul’ün 7. albüm için gruba tekrar katılacağını duyurdu. Mamacita Ağustos 29’da online, Eylül 1’de fiziksel olarak satışa sunuldu. Yalnızca 3 günlük satışla Billboard’s World Albums sıralamasında birinciliğe oturdu.

Super Show 6 Eylül ayında ilk durağı Seul’den başladı. Jamsil Arena, Seul’deki üç günlük konserlerini başarıyla tamamlayarak 100. Dünya çapındaki konserlerini vermiş oldular. Super Junior tüm dünyada 100 konser vermiş ilk Koreli sanatçıdır.

25 Mart 2015 Shindong, 31 Mart tarihinde de Sungmin askere alındı.

8 Temmuz 2015 tarihinde  SM Entertainment Yesung‘un grup aktivitelerine geri döneceğini ve Super Junior'ın 10.yıldönümüne özel bir albüm yayınlanacağını açıkladı. Albüm 16 . Yeni albümdeki “Devil“, “We Can“, “Don’t Wake Me Up” ve “Alright” şarkılarını hayranlar ilk defa 11 ve 12 Temmuz‘da düzenlenen SS6 Seoul Encore konserlerinde dinleyebildi.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) WGqBBq

16 Temmuz‘da Super Junior Teen Choice Awards  ödüllerinde “Uluslararası sanatçı” ve “En iyi fandom” ödüllerini aldı.

2009 yılından beri grupla aktif promosyon yapmayan üye olan Kibum  18 Ağustos 2015‘te Instagram hesabından SM Ent. ile sözleşmesi bitmesi nedeniyle şirketten ayrıldığı bildirdi.

2 Eylül‘de SM, Eunhyuk‘un 13 Ekim‘de aktif asker olarak, 15 Ekim‘de Donghae‘nin polis asker, Siwon'un da çekimi süren dizisinden sonra polis asker olarak göreve başlayacağını açıkladı.

16 Eylül‘de 10.yıldönümü özel albümünün ikinci kısmı olan “Magic” albümünün yayınlandı. Bu albüm Eunhyuk, Donghae ve Siwon‘un askere gitmeden önceki son albümü oldu.

6 Kasım SM Entertainment Super Junior‘un çıkışlarının 10.yıldönümü için onlara özel, kendi şirketleri LABEL SJ kuracaklarını açıkladı. LABEL SJ, SM'ye bağlı olup Super Junior üyelerinin kişisel ve grup aktiviteleriyle ilgilenecek ve SM'den sadece maddi destek alacaktı.

2016-2017

2016-2017 yılları grup daha çok bireysel aktivitelere odaklandı. Bu iki yıl grup üyeleri ve fanları için de oldukça inişli çıkışlı oldu. Grup üyelerinden Kangin geç saatlerde alkollü araç kullanması sebebiyle bir direğe çarptı ve daha sonra karakola gidip teslim oldu, daha önce de böyle bir olayın yaşanması fanları kızdırıp ikiye böldü.

23 Aralık 2016'da Shindong, 30 Aralıkta Sungmin askerlik görevini bitirdi.

17 Mart 2017'de SM Ent. Ryeowook'un 14 Haziranda aktif askerlik görevine başlayacağını bildirdi.

2006 yılında açılan ve DJ'liğini Super Junior üyelerinin yaptığı Sukira (Super junior Kiss The Radio)'nın DJ'liğini de birkaç senedir Ryeowook tek başına yapıyordu, askere gitmesiyle bir süre Leeteuk devralsa da üyelerin yoğun programları sebebiyle Sukira el değiştirdi ve FT Island grubundan Lee Hong Ki yeni DJ oldu.

Grubun Maknaesi Kyuhyun'un 25 Mayıs 2017'de kamu görevlisi olarak vatani görevine başladı.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) QpLk6v

SM Entertainment Ocak ayında Super Junior'ın 3 üyesi askerden döndükten sonra yılın ikinci yarısında Super Junior'ın geri dönüş yapacağını bildirdi.
Bu geri dönüşte Leeteuk, Heechul, Eunhyuk, Shindong, Sungmin, Donghae, Yesung, Siwon yer alacaktı.

11 Haziran tarihinde Super Junior'ın büyük bir fan sitesi olan Super Junior Galery grup üyelerinden Sungmini boykot etme kararı aldıklarını, gruptan ayrılmasını istediklerini ve onu desteklemeyeceklerini bildirdi(Sebebi Sungmin'in evlendikten sonraki davranışları). Koreli ELF'lerin çoğundan destek alan bu karara Uluslarası fanlar tepki gösterdi ve Sungminin grupta kalması ve comebackte yer alması için internette birçok kampanya başlattılar fakat tüm bunlar yeterli olmadı ve 6 Temmuzda Label SJ, kısa süre önce Sungmin fanlarla ilgili sorunlarla karşılaştığı için SMTOWN'un Japonya ve Kore konserlerine katılamayacağını bildirdi ve 7 Temmuzda Sungmin grubu ve üyeleri etkilemek istemediğini, hayranlarının isteği üzerine yaklaşmakta olan geri dönüşte kendi isteğiyle yer almayacağını bildirdi.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) D7v6lL

12 Temmuz 2017 tarihinde Eunhyuk, 14 Temmuz Donghae, 18 Ağustos'ta Siwon askerlik görevlerini tamamladılar.

Label SJ 27 Eylül'de Super Junior'ın 12. Yıldönümleri 6 Kasım için SJ RETURNS (SJ Geri Dönüyor) başlığı altında bir geri sayım başlattı ve SJ'nun Comeback tarihi 6 Kasım olarak belirlendi.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) ByaVgv

SJ-Alt Grupları
Kurulduklarından bu yana 5 alt grup oluşturuldu;

Super Junior-M 2008 (Super Junior - Mandarin):

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) VJ602z

Grup ismi açıklanmadan önce Super Junior China olarak biliniyordu. Super Junior'un 3. Resmi ve en başarılı alt gruplarından biridir. Çin Müzik Sektörünün Koreli ve Çinli sanatçılardan oluşan ilk uluslararası grubudur.
2007 yılında SM Entertainment 2008 yılında Super Junior’ın yeni alt grubunun Çince çıkış yapacağını duyurdu. Ana kadrodan Hangeng ve “Don’t Don” şarkısında keman solosu olan Henry Lau’nun yedi üyeden ikisi olacağını bildirildikten sonra Super Junior’ın resmi fan kulübü üyelerinden bazıları ana kadroya 14. üyenin dahil edilmesini istemeyerek “Only 13” slogalarıyla protesto etti.
3 Kasım 2007'de 1000 ELF, SM binasının önünde toplanarak sessiz kalmak yerine çeşitli Super Junior şarkıları söyleyerek ve “13” diye bağırarak protesto etti. Daha sonra SM yeni üyelerin ana kadroya dahil edilmeyeceklerini sadece alt grupta yer alacaklarını açıkladı. 7 üye (Hangeng(Lider), Siwon, Donghae, Henry, Kyu-hyun, Ryeowook, Zhou Mi) 8 Nisan 2008'de çıkışını yaptı.
2009 yılında Hangeng'in SM'ye dava açması ve gruptan ayrılmasıyla SJ-M'de Çin ve Tayvan'daki tüm aktivitelerini iptal edip uzun bir süre sessizliğe büründü.
2011 Şubat ayında alt grup asıl gruptan katılan yeni üyeler, Sungmin ve Eunhyukile yeni albümleri “Perfection”la dönüşünü yaptı.7 Ocak 2013’te Super Junior-M 2. albümleri Break Down’ı ve albümle aynı adı taşıyan klibi yayınlandı.
Super Junior-M’in 3. mini albümü olan SWING’in 18 Mart 2014’te teaser videosu yayınlandı. 21 Mart’ta dijital olarak satışa sunulan 6 şarkıdan oluşan albüm 31 Mart’ta da Kore’de satışa çıktı.1 milyondan fazla kişi SWING basın toplantısını izlemeye çalışınca Çin’in IQIYI servisi çöktü.

SWING ile Super Junior-M Çin’deki popülerliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Çin’in ilk oylamalı müzik şovu CCTV’de açık ara farkla birinci oldu. Ayrıca Super Junior-M Çin’in YinYueTai sitesinde 100.000 tam puana ulaşan ilk Koreli artist oldu.

Super Junior-T 2007 (Super Junior-Trot):

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) 1G69Wj

6 üyeden(Leeteuk (Lider), Heechul, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk) oluşuyor. Trot müzik yapma amacıyla kurulan ilk Kpop gurubudur. Çıkardıkları single "Rokuko" hit olmuş ve Japonca versiyonu da yayınlanmıştır.


Super Junior-H 2008 (Super Junior-Happy):

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) KX92Pq

Eğlence amaçlı oluşturulan grup Leeteuk (Lider), Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk'tan oluşur.
Çıkardıkları "Cooking Cooking" 37,098+ kopya satmıştır.


Super Junior-K.R.Y:

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) NJQv6V

Super Junior'ın ilk resmi alt grubudur. Grubun ana vokalleri Kyuhyun, Ryeowook, Yesung'dan oluşur. 5 Kasım 2006'da KBS Music Bank'ta K-Drama Hyena'nın OST'u "The One I Love" ile çıkışlarını yaptılar. 2 konser ve 2 tur düzenleyen grup oldukça başarılı oldu.

Super Junior D&E 2011

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) LOlJzo

16 Aralık 2014 yılında "Oppa Oppa" ile çıkış yapan grup birbirine en yakın üyeler Eunhyuk ve Donghae den oluşur.En başarılı alt gruplardan biridir. Çıkardıkları albümlerin başarıları  sonucu ikili tur ve konserler düzenlemiş, Kcon'da yer almış ve Seoul Music Awards'da performans sergilemiştir.

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) 3p6rrO


En son YumSica Jjang tarafından Çarş. Ara. 12, 2018 1:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

_________________________________________________
Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) Jq0Mmm
Super Junior Turkey
BLUELF TEAM ♥ Çeviri Ekibi
Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) 00a0JV
D_fishae
D_fishae
Moderator
Moderator
Mesaj Sayısı : 66
Katkı Düzeyi : 112
Kayıt tarihi : 24/05/18
Location : Turkey
Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) MXZXW4

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) Empty Geri: Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior)

Bir Çarş. Ekim 17, 2018 1:38 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Bunları kaç kere okuduğumu hatırlamıyorum bile ama tekrar tekrar okumak hoşuma gidiyor nedense...

_________________________________________________
Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) O7275797x5ro
Super Junior Hakkında Genel Bilgiler (General Information About Super Junior) K6VLv9
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap verebilirsiniz