Super Junior Turkey - 슈퍼주니어


Hoş geldiniz!

Giriş yaparken sadece kullanıcı adınızı kullanmalısınız...

Üye olarak daha eğlenceli vakit geçirebilir, chat panelini kullanabilir, çevirilere yorum yapabilir, yöneticilere mesaj atabilirsiniz... Kendi ELF profilinizi oluşturun ve Siz de hemen Turkish ELF ailesine katılın!!!

Not: Giriş yaparken veya kayıt olurken herhangi bir sorun yaşarsanız, sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz... :)
Haftanın Üyesi | Heechul
Eğlenceli karakteriyle grubumuzun her yerde neşe kaynağı olarak bilinen üyesi Heechul, 10 Temmuz 1983 doğumludur. ^^ Çeşitli varyete şovları bulunan Heenim özellikle Knowing Brothers ile çoğu kişi tarafından tanınmaktadır. :) Ayrıca Heechul bir çok kız tarafından kıskanılan güzel yüzüyle de bilinir. Leeteuk'dan sadece 10 gün küçüktür. Heechul hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için resmin üzerine tıklamanız yeterli...
Haftanın Müziği | Bonamana

11 Mayıs 2010 Tarihinde Yayınlanmıştır. Super Junior'un Dördüncü Albümünün ismini aldığı şarkısıdır. ♥

Super Junior Hakkında Genel Bilgiler

Super Junior SM Entertainment şirketinin prodüktörü Lee Soo Man tarafından kurulmuş ve 6 Kasım 2005 Tarihinde çıkış yapmıştır... SJ ya da SuJu olarak da bilinen grubumuz en fazla üye sayısıyla çıkış yapan ilk Kpop erkek grubudur. En kalabalık haliyle 13 kişiden oluşan Super Junior, orjinalinde 12 kişiyle çıkış yapmış ( Leeteuk, Heechul, Hangeng, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kibum) ve Kyuhyun ise gruba 23 Mayıs 2006'da eklenmiştir. Grubun fanlarına Everlasting Friend(E.L.F) denilmektedir ve Sonsuza kadar arkadaşlar (dostlar) anlamına gelmektedir. Ayrıca grubun rengi Safir Mavisi'dir.

Super Junior ilk çıkış yapacağı dönemde formatı farklı belirlenen bir gruptu. Grup üyeleri oyuncu, sunucu, şarkıcı, dansçı gibi değişik niteliklere sahip olan kişilerdi ve üyelerin SM çatısı altında sürekli değiştirilmesi planlanıyordu. Fakat grup çıkış yaptıktan sonra işler değişti, fanlar bu 12 kişiye çoktan alışmıştı ve kimsenin ayrılmasını istemiyorlardı. Hatta bu durum Kyuhyun gruba dahil olacağı zaman bile fanlar arasında kargaşaya neden olmuştu. Neyseki Super Junior birbirinden yetenekli 13 üyesiyle birlikte yoluna devam etmeyi başardı. ♥

Super Junior üyeleri birbirinden yetenekli özellikleriyle farklı alanlarda da faaliyet göstermektedir. Örneğin, sunuculuk yetenekleriyle bilinen Leeteuk bir çok programda MC olarak görev yapmıştır. Ayrıca varyete yetenekleriyle bilinen Heechul özellikle 'Knowing Brothers' gibi oldukça popüler komedi programlarında yer almıştır. Karizmasıyla ve oyunculuk yetenekleriyle ön plana çıkan üyemiz Siwon Choi ''She Was Pretty'', ''Oh! My Lady'' gibi dizilerde yer almıştır.

Super Junior 13 Yıllık kariyerine bir çok ödül sığdırmış ve bir çok başarıya imza atmış bir gruptur;

● Toplam Kazanılan Ödüller: 162

● Aday Gösterildiği Ödüller: 219

● Müzik Şovu Ödülleri: 57

Super Junior Alt Grupları

● Super Junior - KRY

● Super Junior - T

● Super Junior - M

● Super Junior - H

● Super Junior - D&E

>> Super Junior Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın